Fundacja Stałego Rozwoju działa od 2017 roku. Swoimi działaniami obejmuje obszar całego kraju. Głównym celem Fundacji jest przede wszystkim działalność na rzecz Stałego Rozwoju.
Swoje działania realizuje poprzez aktywizację zawodowo – społeczną i integrację, przeciwdziałając procesowi wykluczenia społecznego. Działania oparte są o wynik obserwacji zmian zachodzących na rynku pracy, które powstały z myślą o połączeniu wiedzy i umiejętności zawodowych z potrzebami przedsiębiorstw na obecnym rynku pracy.
Realizujemy szereg zadań publicznych i projektów, które skupiają się na kompleksowym wsparciu odbiorców tych działań poprzez doradztwo, pośrednictwo, szkolenia oraz staże zawodowe. Staramy się wspierać te osoby w usamodzielnieniu się i podjęciu stałej pracy na dłuższy okres czasu.
Bardzo ważną dziedziną działalności naszej Fundacji jest organizacja szkoleń i kursów zawodowych, prowadzących do nabywania przede wszystkim nowych kompetencji jak również uzupełnienie, podwyższenie oraz zaktualizowanie posiadanych już kwalifikacji, zgodnych z Europejską Ramą Kwalifikacji.
Jesteśmy Instytucją prężnie działającą w obszarze szeroko pojętej Dostępności. Staramy się szczególnie wspierać osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby ze szczególnymi potrzebami w ich codziennym funkcjonowaniu. Oferujemy szereg szkoleń, audytów czy doradztwa w ramach tego obszaru aby dostępność była codziennością w każdym możliwym miejscu.
W ramach programu Erasmus + dajemy możliwość udziału w zagranicznej mobilności zawodowej lub realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych. Staramy się wspierać edukację formalną oraz uczenie się pozaformalne i nieformalne osób w każdym wieku.
Fundacja ponadto prowadzi wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, coachingowe oraz dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Staramy się odpowiadać na zgłaszane potrzeby społeczeństwa i wspierać je w dążeniu do ich rozwiązywania i polepszania sytuacji życiowej.
Statut Fundacji Stałego Rozwoju
Sprawozdanie Finansowe za 2023
Sprawozdanie z działalności fundacji 2022 rok
Zespół Fundacji Stałego Rozwoju
W skład zespołu kadrowego Fundacji Stałego Rozwoju wchodzą:
-
Psycholodzy,
-
Doradcy zawodowi,
-
Pośrednicy pracy,
-
Pedagodzy,
-
Coach.
Wszyscy specjaliści są doskonale przygotowani do realizacji swoich zadań, posiadają nie tylko wszechstronną wiedzę, ale przede wszystkim poszerzają nieustannie swoje doświadczenie. Cały Zespół uczestniczy w wielu szkoleniach, wynikających z bieżących potrzeb. Kadra współpracuje ze sobą, tworząc odpowiednie sytuacje do zdobycia nowych umiejętności i rozwoju własnych predyspozycji.
Psycholog – absolwentka Wydziału Nauk Społecznych i Informatyki WSB-NLU, na kierunku: Psychologia, specjalność: Psychologia kliniczna i osobowości. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego na Wydziale Nauk Społecznych i Informatyki WSB-NLU. W bieżącym roku chce kontynuować swoją edukację w zakresie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.
Ukończyła liczne szkolenia i warsztaty m.in:
-
Interwencja kryzysowa,
-
Uzależnienia behawioralne,
-
Praca ze sprawca przemocy,
-
Zaburzenia depresyjne.
Doświadczenie zawodowe zdobywa w Ośrodku Interwencji Kryzysowe, Instytucie Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej, Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy IDOiPP oraz Firmie szkoleniowej.
Głównym z obszarów zainteresowań to przede wszystkim praca z ciałem i praca z oddechem, praktyka uważności, zaburzenia lękowe i depresyjne, poradnictwo dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, prowadzenie grup wsparcia oraz działalność szkoleniowa w zakresie tematyki psychologicznej.
Psycholog – magister psychologii, absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu w dwóch specjalnościach: Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychologia sądowa. Doświadczenie zawodowe zdobywa w trakcie praktyk zawodowych w hospicjum, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz w firmie szkoleniowej.
Psycholog – absolwentka psychologii kliniczno – sądowej w Krakowskiej Akademii im. A. Frycz Modrzewskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Zakładzie Karnym, w Sądzie Rejonowym na stanowisku Społecznego Kuratora Sądowego, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Dziale Profilaktyki Terapii Uzależnień, gdzie zajmowała się pracą z osobami uzależnionymi i współuzależnionym. Prowadziła zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży o tematyce uzależnień. Od roku pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Dziale Wsparcia i Interwencji w Sytuacjach Kryzysowych i jej zadaniem jest praca z dziećmi, z rodzinami oraz z osobami stosującymi przemoc, a także prowadzi warsztaty i wsparcie psychologiczne w firmie szkoleniowej. Jako wolontariusz oraz wychowawca współpracowała ze Stowarzyszeniem Sursum Corda oraz Fundacją Dzień Dobry. Ciągle poszerza swoje umiejętności i wiedzę poprzez udział w licznych szkoleniach – „Profilaktyka i terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi”, „Alfabet psychopatii”, „Objawy, przyczyny i skutki zaburzonego rozwoju osobowości”, „Nowoczesne metody terapii w obliczu problemów społecznych XXI wieku”, „Praca z osobą stosującą przemoc, z elementami prawa wraz z profilaktyką wypalenia zawodowego”, „KOZE – Karty Oceny Zachowania i Emocji” – uprawnienia do posługiwania się narzędziem. Swoją drogę zawodową planuje prowadzić w stronę psychologii klinicznej.
Psycholog – absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w dwóch specjalizacjach: Psychologia rozwojowa oraz Psychologia pracy i organizacji. Doświadczenie zawodowe:
-
doradca zawodowy – Powiatowy Urząd Pracy,
-
psycholog – Poradnia psychologiczno-pedagogiczna,
-
poradnictwo w zakresie organizacji opieki nad osobą zależną – projekt UE,
-
praca w firmie szkoleniowej.
Doradca zawodowy/ Pośrednik pracy – absolwentka na kierunku Zarządzanie i doradztwo personalne. Osoba posiadająca wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz w prowadzeniu zajęć z doradztwa zawodowego. W swojej pracy stara się przekazać jak najlepszą wiedzę z zakresu przygotowania do życia zawodowego, sporządzania dokumentów niezbędnych w procesie rekrutacji u potencjalnego pracodawcy oraz przedstawić aktualną sytuację na rynku pracy. Działanie to ma na celu przede wszystkim pokazanie ścieżek i możliwości rozwojowych poszczególnym osobom poszukującym pracy oraz podnoszącym własne kwalifikacje.
Coach – certyfikowany Doradca zawodowy, posiadający ponad 6 – letnie doświadczenie w zarządzaniu. Specjalizuje się w coachingu z przedsiębiorczości, motywacji oraz rozwoju osobistego jaki
i rozwoju biznesowego firm.
Pedagog/ Pośrednik pracy – absolwentka na kierunku Filologia polska ze specjalizacją nauczycielską/ologofrenopedagogika. Posiada doświadczenie pedagogiczne w pracy dziećmi i młodzieżą, w szczególności w zakresie swojej specjalizacji. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, pasjonuje ją rozwój dzieci i młodzieży. Obecnie poszerza swoje kwalifikacje poprzez pośrednictwo pracy dla Uczestników, wykorzystując swoje pedagogiczne wykształcenie.
Pedagog – absolwentka studiów pedagogicznych na specjalizacjach: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Pedagogika resocjalizacyjna oraz Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą jako kierownik oraz wychowawca
w placówkach oświatowych.
Ukończone kursy:
-
Kurs kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych,
-
Kurs wychowawcy kolonijnego,
-
Kurs Klanza: Cztery pory roku – Pedagogika zabawy w integrowaniu społeczności przedszkolnej.