Strona główna
Połącz się z tłumaczem migowym
1
Stawiamy na Twój rozwój!
Skontaktuj się z Nami już dziś!

Fundacja Stałego Rozwoju działa od 2017 roku. Swoimi działaniami obejmuje obszar całego kraju. Głównym celem Fundacji jest przede wszystkim działalność na rzecz Stałego Rozwoju.

Swoje działania realizuje poprzez aktywizację zawodowo – społeczną i integrację, przeciwdziałając procesowi wykluczenia społecznego. Działania oparte są o wynik obserwacji zmian zachodzących na rynku pracy, które powstały z myślą o połączeniu wiedzy i umiejętności zawodowych z potrzebami przedsiębiorstw na obecnym rynku pracy.

Realizujemy szereg zadań publicznych i projektów, które skupiają się na kompleksowym wsparciu odbiorców tych działań poprzez doradztwo, pośrednictwo, szkolenia oraz staże zawodowe. Staramy się wspierać te osoby w usamodzielnieniu się i podjęciu stałej pracy na dłuższy okres czasu.

Bardzo ważną dziedziną działalności naszej Fundacji jest organizacja szkoleń i kursów zawodowych, prowadzących do nabywania przede wszystkim nowych kompetencji jak również uzupełnienie, podwyższenie oraz zaktualizowanie posiadanych już kwalifikacji, zgodnych z Europejską Ramą Kwalifikacji.

Jesteśmy Instytucją prężnie działającą w obszarze szeroko pojętej Dostępności. Staramy się szczególnie wspierać osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby ze szczególnymi potrzebami w ich codziennym funkcjonowaniu. Oferujemy szereg szkoleń, audytów czy doradztwa w ramach tego obszaru aby dostępność była codziennością w każdym możliwym miejscu.

 W ramach programu Erasmus + dajemy możliwość udziału w zagranicznej mobilności zawodowej lub realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych. Staramy się wspierać edukację formalną oraz uczenie się pozaformalne i nieformalne osób w każdym wieku.

Fundacja ponadto prowadzi wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, coachingowe oraz dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Staramy się odpowiadać na zgłaszane potrzeby społeczeństwa i wspierać je w dążeniu do ich rozwiązywania i polepszania sytuacji życiowej.

Statut Fundacji Stałego Rozwoju

Sprawozdanie Finansowe za 2023

Sprawozdanie z działalności fundacji 2022 rok

 

Zespół Fundacji Stałego Rozwoju

team brainstorm in modern office 4460x4460 750x500

W skład zespołu kadrowego Fundacji Stałego Rozwoju wchodzą:

  • Psycholodzy,

  • Doradcy zawodowi,

  • Pośrednicy pracy,

  • Pedagodzy,

  • Coach.

Wszyscy specjaliści są doskonale przygotowani do realizacji swoich zadań, posiadają nie tylko wszechstronną wiedzę, ale przede wszystkim poszerzają nieustannie swoje doświadczenie. Cały Zespół uczestniczy w wielu szkoleniach, wynikających z bieżących potrzeb. Kadra współpracuje ze sobą, tworząc odpowiednie sytuacje do zdobycia nowych umiejętności i rozwoju własnych predyspozycji.

Psycholog – absolwentka Wydziału Nauk Społecznych i Informatyki WSB-NLU, na kierunku: Psychologia, specjalność: Psychologia kliniczna i osobowości. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego na Wydziale Nauk Społecznych i Informatyki WSB-NLU. W bieżącym roku chce kontynuować swoją edukację w zakresie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.

Ukończyła liczne szkolenia i warsztaty m.in:

  • Interwencja kryzysowa,

  • Uzależnienia behawioralne,

  • Praca ze sprawca przemocy,

  • Zaburzenia depresyjne.

Doświadczenie zawodowe zdobywa w Ośrodku Interwencji Kryzysowe, Instytucie Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej, Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy IDOiPP oraz Firmie szkoleniowej.

Głównym z obszarów zainteresowań to przede wszystkim praca z ciałem i praca z oddechem, praktyka uważności, zaburzenia lękowe i depresyjne, poradnictwo dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, prowadzenie grup wsparcia oraz działalność szkoleniowa w zakresie tematyki psychologicznej.

Psycholog – magister psychologii, absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu w dwóch specjalnościach: Psychologia kliniczna i osobowości oraz Psychologia sądowa. Doświadczenie zawodowe zdobywa w trakcie praktyk zawodowych w hospicjum, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz w firmie szkoleniowej.

Psycholog – absolwentka psychologii kliniczno – sądowej w Krakowskiej Akademii im. A. Frycz Modrzewskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Zakładzie Karnym, w Sądzie Rejonowym na stanowisku Społecznego Kuratora Sądowego, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Dziale Profilaktyki Terapii Uzależnień, gdzie zajmowała się pracą z osobami uzależnionymi i współuzależnionym. Prowadziła zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży o tematyce uzależnień. Od roku pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Dziale Wsparcia i Interwencji w Sytuacjach Kryzysowych i jej zadaniem jest praca z dziećmi, z rodzinami oraz z osobami stosującymi przemoc, a także prowadzi warsztaty i wsparcie psychologiczne w firmie szkoleniowej. Jako wolontariusz oraz wychowawca współpracowała ze Stowarzyszeniem Sursum Corda oraz Fundacją Dzień Dobry. Ciągle poszerza swoje umiejętności i wiedzę poprzez udział w licznych szkoleniach – „Profilaktyka i terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi”, „Alfabet psychopatii”, „Objawy, przyczyny i skutki zaburzonego rozwoju osobowości”, „Nowoczesne metody terapii w obliczu problemów społecznych XXI wieku”, „Praca z osobą stosującą przemoc, z elementami prawa wraz z profilaktyką wypalenia zawodowego”, „KOZE – Karty Oceny Zachowania i Emocji” – uprawnienia do posługiwania się narzędziem. Swoją drogę zawodową planuje prowadzić w stronę psychologii klinicznej.

Psycholog – absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w dwóch specjalizacjach: Psychologia rozwojowa oraz Psychologia pracy i organizacji. Doświadczenie zawodowe:

  • doradca zawodowy – Powiatowy Urząd Pracy,

  • psycholog – Poradnia psychologiczno-pedagogiczna,

  • poradnictwo w zakresie organizacji opieki nad osobą zależną – projekt UE,

  • praca w firmie szkoleniowej.

Doradca zawodowy/ Pośrednik pracy – absolwentka na kierunku Zarządzanie i doradztwo personalne. Osoba posiadająca wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz w prowadzeniu zajęć z doradztwa zawodowego. W swojej pracy stara się przekazać jak najlepszą wiedzę z zakresu przygotowania do życia zawodowego, sporządzania dokumentów niezbędnych w procesie rekrutacji u potencjalnego pracodawcy oraz przedstawić aktualną sytuację na rynku pracy. Działanie to ma na celu przede wszystkim pokazanie ścieżek i możliwości rozwojowych poszczególnym osobom poszukującym pracy oraz podnoszącym własne kwalifikacje.

Coach – certyfikowany Doradca zawodowy, posiadający ponad 6 – letnie doświadczenie w zarządzaniu. Specjalizuje się w coachingu z przedsiębiorczości, motywacji oraz rozwoju osobistego jaki
i rozwoju biznesowego firm.

Pedagog/ Pośrednik pracy – absolwentka na kierunku Filologia polska ze specjalizacją nauczycielską/ologofrenopedagogika. Posiada doświadczenie pedagogiczne w pracy dziećmi i młodzieżą, w szczególności w zakresie swojej specjalizacji. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, pasjonuje ją rozwój dzieci i młodzieży. Obecnie poszerza swoje kwalifikacje poprzez pośrednictwo pracy dla Uczestników, wykorzystując swoje pedagogiczne wykształcenie.

Pedagog – absolwentka studiów pedagogicznych na specjalizacjach: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Pedagogika resocjalizacyjna oraz Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą jako kierownik oraz wychowawca
w placówkach oświatowych.

Ukończone kursy:

  • Kurs kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych,

  • Kurs wychowawcy kolonijnego,

  • Kurs Klanza: Cztery pory roku – Pedagogika zabawy w integrowaniu społeczności przedszkolnej.

Slide